Kalendarz

Czym zajmuje się periodontolog?

Periodontolog jest specjalistą zajmującym się leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Przyzębie to otaczający zęby zespół tkanek, do których należą dziąsła, okostna, ozębna i kość wyrostka zębodołowego. To one chronią zęby przed infekcjami i utrzymują je w kościach szczęki i żuchwy. Najczęstszą chorobą przyzębia jest paradontoza, która nieleczona może skutkować utratą zęba.

Leczenie periodontologiczne

W naszym gabinecie oferujemy kompleksowe i profesjonalne podejście do diagnozowania i leczenia chorób przyzębia. Zapewniamy najwyższą jakość opieki i skuteczne metody leczenia.

Choroby przyzębia, takie jak zapalenie dziąseł czy paradontoza, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla Twojego zdrowia jamy ustnej. Nieleczone schorzenia przyzębia mogą prowadzić do utraty zębów oraz wpływać na ogólny stan zdrowia organizmu. Leczenie periodontologiczne pozwala skutecznie zwalczać choroby przyzębia, przywracając zdrowie dziąseł i zapobiegając dalszym uszkodzeniom.

Parodontoza czyli zapalenie przyzębia

Leczenie paradontozy jest tym skuteczniejsze, im szybsza jest wczesna diagnoza. Paradontoza objawia się poprzez wcześniejsze symptomy:

  • krwawiące i zaczerwienione dziąsła,
  • nadwrażliwość zębów,
  • tworzenie się szpar między zębami,
  • przesuwanie i chwianie się zębów,
  • nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

Jeśli zauważyłeś u siebie powyższe objawy świadczące o chorobach przyzębia jak najszybciej skontaktuj się z periodontologiem. Nieleczona paradontoza grozi nie tylko utratą zębów, ale może spowodować infekcję całego organizmu.

Leczenie i profilaktyka chorób przyzębia

Stan zapalny pojawia się, gdy nagromadzona płytka nazębna zajmuje powierzchnię zęba i dostaje się pod dziąsło. W naszym gabinecie zajmujemy się leczeniem chorób przyzębia oraz wykonujemy zabiegi profilaktyczne, które w całym procesie mają ogromne znaczenie.

Jakie zabiegi wykonuje periodontolog?

Zabiegi profilaktyczne wykonywane przez periodontologa w naszym gabinecie:

 

  • SKALING jest zabiegiem polegającym na usunięciu kamienia nazębnego naddziąsłowego i poddziąsłwego z powierzchni zębów.

 

  • KIRETAŻ ZAMKNIETY to zabieg wykonywany w celu usunięcia zapalenia przyzębia i zapobiegania dalszemu postępowi choroby. Polega na oczyszczeniu korzeni zęba z resztek zainfekowanego bakteryjnie kamienia poddziąsłowego za pomocą kiret.

 

  • SZYNOWANIE stosuje się, kiedy pojawia się ruchomość zębów. Jest to zabieg, w którym łączy się pojedyncze zęby w blok. Celem jest wzmocnienie rozchwianych zębów i dalsze zapobieganie ich przesuwaniu lub wyważaniu.
Scroll to Top
Call Now Button