Kalendarz

Stomatologia dziecięca (inaczej pedodoncja) to dziedzina stomatologii, która jest wyróżniona z powodu odrębności budowy i rozwoju zębów u dzieci. Pedodoncja zajmuje się takimi zagadnieniami jak ząbkowanie, leczenie zaburzeń ząbkowania, leczenie zębów mlecznych, niedojrzałych zębów stałych oraz profilaktyka chorób i wad zgryzu.
W Gerczew Stomatologia oferujemy szereg zabiegów z zakresu stomatologii dziecięcej. Każde dziecko otrzymuje u nas Dyplom Dzielnego Pacjenta, zbiera medale i otrzymuje nagrody. Pomagamy dzieciom pozbyć się lęku przed stomatologiem. Zależy nam, aby wizyty w gabinecie były dla nich zabawą i przyjemnością.

Pierwsza wizyta u stomatologa

Pierwsze zetknięcie dziecka ze stomatologiem powinno odbyć się na zasadzie wizyty adaptacyjnej. Podczas takiego spotkania dziecko zapoznaje się ze stomatologiem i narzędziami jakich używa podczas pracy. Lekarz przeprowadza przegląd jamy ustnej i instruuje jak prawidłowo dbać o higienę zębów. Zdajemy sobie sprawę jak stresująca może być pierwsza wizyta dziecka u dentysty, dlatego kładziemy szczególny nacisk na to, aby wizyty u nas były przyjazne i bezstresowe. Zapraszamy Państwa z dziećmi na wizyty adaptacyjne pod hasłem dentysta bez stresu i bez bólu.

Scroll to Top
Call Now Button